Το Γ.Ν.Θ. Ιπποκράτειο, θέλει να σας προσφέρει την καλύτερη δυνατή εμπειρία κατά τη χρήση αυτού του ιστότοπου. Προς τον σκοπό αυτόν, χρησιμοποιεί cookies και άλλες τεχνολογίες για να κατανοήσει τα ενδιαφέροντά σας και να προσαρμόσει τον ιστότοπό της στις ανάγκες σας. Πατώντας «Αποδοχή» δίνετε τη συγκατάθεσή σας για τη χρήση αυτή σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στο εγχώριο δίκαιο και την Πολιτική μας για τα Cookies. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη χρήση των cookies και παρόμοιων τεχνολογιών ανατρέξτε στην Πολιτική για τα Cookies.
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Το Προσωπικό του Παιδορευματολογικού Τμήματος της Α΄ Παιδιατρικής Κλινικής του Α.Π.Θ. του Γ.Ν.Θ. “Ιπποκράτειο” καθώς και η Διοίκηση του Νοσοκομείου, εκφράζουν τις θερμές τους ευχαριστίες στον ΄Ομιλο “Τερκενλή” για την ευγενική δωρεά δύο σύγχρονων μηχανημάτων, ενός ψηφιακού έγχρωμου υπερηχοτομογράφου HS40 Powered by CrystalLiveTM του Οίκου SAMSUNG καθώς και ενός ψηφιακού τριχοειδοσκόπιου Inspectis Capiscope, System Basic συνολικής περίπου αξίας 33.500 ευρώ.
Η ευγενική αυτή χειρονομία αποτελεί πολύτιμο ηθικό στήριγμα στις προσπάθειές μας, ώστε να συνεχίσουμε να επιτελούμε με αμέριστο ενδιαφέρον και ζήλο το έργο μας.
Θεωρούμε ότι αυτές οι πράξεις πρέπει να αναδεικνύονται, καθώς καταδεικνύουν την αλληλεγγύη και το αίσθημα κοινωνικής ευθύνης, αξίες που καταξιώνουν την ίδια την ανθρώπινη ύπαρξη.
ΕΚ ΤΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΕΩΣ